Jdi na obsah Jdi na menu
 


Přistání na borovici

3. 7. 2008

Záchrana ASWéčka

Bylo, nebylo............Za Velkou ohradou, u jedné brázdy, za teplého, mírně větrného podvečera, jsme byli opět létat (2.července 2008). Dorazil i Martin Vohnout, který bývá pracovně dost vytížen. Takže dost vzácná návštěva v našich řadách.Smiley Vzal s sebou na zálet nového větroně ASW 15 v elektroverzi od  ROBE. Hodil ho do vzduchu a hned na poprvé letěl pěkně, srovnal bych to i letovými vlastnostmi a projevem s Easygliderem od Multiplexu. Martin udělal pár koleček v luftu, aby ho "dostal do ruky",  až na pár mírných kopanců vypadalo vše OK. Pak najednou konec zvonec a éro se ocitlo bez signálu. Už jsme jen pozorovali  jak se snáší ve spirále na snad nejvyšší borovici co byla v okolí, na pokraji Dalejského údolí.

Posadil se tam jak čáp na hnízdo a bylo to v pytli ! Ta borovice má dobrých 20m. Samozřejmě holý kmen a až nahoře pár větví. Po asi hodinovém hledání jsme ho konečně objevili. Byl vidět, ale jen z protější strany rokle, zespoda z pod stromu vidět nebyl vůbec. Nakonec jsme do tmy ještě identifikovali dva nejpravděpodobnější stromy.

A tak tam chudák ASWéčko přespalo do druhého dne, kdy měly přijít bouřky doprovázené silným větrem. Matička příroda nakonec přeci jen pomohla. Když skončila bouřka, tak jsem nelenil a vyrazil zjistit, jak je na tom éro. Už když jsem slejzal do rokle, tak jsem slyšel hlasy. Martin se svým otcem dorazili pár minut přede mnou. Větroň už si to trůnil asi 4-5m nad zemí zaklíněný větví akátu za kabinu a křidélko. Nakonec hrubá síla zvítězila a po dobře mířeném zásahu jakousi "haluzí " padl konečně k zemi!

Na první pohled není moc poškozen, otázka co elektronika po té bouřce. A li-polka byla taky 20 hodin připojená k reglu.

Tak Martine, držím palce, ať jsou škody co nejmenší......Smiley

Pro nás ostatní z toho plyne poučení:

"nelítejte nad ten Prokopák nebo se z toho zblázníte"SmileySmileyObrazekObrazekObrazek

ObrazekObrazekObrazek 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Klika

(Petr, 4. 7. 2008 8:10)

Tys nám dal, kluku! Nyní to koukej dát co nejdříve do pucu a zjisti hlavně, co bylo příčinou.
Je to krásné éro a už se těším, až ho zase uvidím ve vzduchu.

Letu a solární energii zdar!

Klika

(Martin, 3. 7. 2008 22:24)

Pěkný článek se šťastným koncem.Zatím zkouším oživit lipolku která měla 6,2v takže odchod do věčných lovišť je nasnadě,ostatní prohlédnu po kompletním rozebrání a vysušení.